Co znamená responzivní

Jednoduše vhodný pro velké monitory i malé smartphony. Responzivní web - termín, který se již nějaký čas významně objevuje při tvorbě webových stránek. Avšak stále mnoho webových stránek tuto vlastnost nemá. Znamená to, že se na širokém spektru velikostí zobrazovacích zařízení zobrazí webové stránky správně. Nejen správně, ale také přehledně a čitelně.

Responzivní webová stránka je tedy nakódovaná tak, že rozpozná zařízení uživatel, tedy rozliší PC od mobilního telefonu a rozpozná rozlišení monitoru či displeje. Sama se pak poskládá tak, aby bylo na mobilním telefonu snadné procházet texty i responzivní web obrázky.

Rozlišení responzivní webové stránky tedy není jednotné. Při tvorbě webových stránek musíme myslet na to, aby responzivní grafika šla zobrazit např. na monitoru 1920 x 1080 px na šířku, tak i na mobilu 360 x 640 px na výšku, aniž byste museli neustále posouvat obrazem do stran a naopak aniž by text celé stránky na výšku byl zobrazen na jedou. V mobilu na výšku musíme posunovat text.

Proč responzivní web

Protože poměr návštěvní vašich webových stránek z mobilního zařízení neustále roste. Dne se to dle oboru a věkového zaměření webu pohybuje od 30 - 70%. A o tolik návštěvníků, respektive potenciálních zákazníků přece nechcete přijít.

Právě díky mobilním telefonům musí být struktura webu pro zobrazení na mobilních telefonech psána zvlášť. Během pár let existence tohoto způsobu tvorby webových stránek se také mění technické rozpoznávání toho, z čeho uživatel právě na Váš web přichází. Nedávno to bylo nejčastěji podle rozlišení monitoru. Jenomže rapidní vylepšování mobilních telefonů a jejich častá obměna za novější generaci způsobila, že je dnes normální mít v kapse mobil s vyšším rozlišením, než velký plochý monitor v kanceláři nebo doma. 
Responzivní grafika je tedy rozsáhlejší problém, který nesmíte podcenit a při výběru dodavatele webových stránek byste se měli zeptat, jakým způsobem je jeho responsivita webu dosažena.

My již samozřejmě rozpoznáváme zařízení návštěvníka Vašich webových stránek modernějšími způsoby a proto budou Vaše webové stránky Vašim klientům vždy příjemné na čtení a prohlížení.

STATUS_IS__APP_RUNNING